Varkala Plajı

0
1487
Kerala
Papanasam Beach

Varkala Plajı

Artık Hindistan’ın en güneyindeki burun kısmındasınız. Buradaki denize okyanus demek daha doğru olur.

Varkala Plajları

Plaj, yüksek bir “yar” ya da “falez” denebilecek bir yerde bulunuyor. Basamaklarla inilebilen bu plaj, sabahları Yoga yapanlarla ve Meditasyona dalanlarla dolu oluyor.

Günün her saati dolu olan plaj, okyanus kıyısında olduğu için hava şartlarının aniden değişmesiyle birdenbire boşalabiliyor. Bu saatlerde denize girmek çok tehlikelidir. Ayrıca, gene açık denizin bir özelliği olan kuvvetli akıntıların varlığını da belirtelim. Tecrübeli yüzücüler bile bu akıntılara kapılabiliyor. Plajın kırmızı bayrakla işaretlenmiş yerlerine dikkat edin ve bu noktaların dışına çıkmamaya çalışın. Gerekirse plajda her zaman nöbet tutan ilkyardım görevlilerine danışın.

Plajda erkek Hintli gençlerin turistleri rahatsız etmemesi için görevli polisler dolaşıyor. Plaj civarında deniz kıyafetleri veya mayo ile dolaşmakta bir sakınca yok; ama hemen yakındaki Varkala kasabasına giderken daha kapalı giyinmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Taşıt Giremez

Varkala’nın denize paralel uzanan daracık bir şeritteki bir sahil yolu vardır. Burası o kadar dardır ki hiçbir araç giremez. Girememesi de çok iyi olmuş, böylece oluşan yaya yolunun bir tarafı deniz, öteki tarafı da sıra sıra cafeler, lokantalar, oteller, barlar ve dükkanlar ile çok şık bir hale gelmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz