Baharat Çiftliği

0
1905
Old Goa
Baharat Çiftliği

Baharat Çiftliği – Spice Farm

Goa’nın köklü ailelerinden birisi olan Sahakari ailesi, sahip olduğu geniş çiftliklerinin bir bölümünün bir tur şeklinde gezilmesini organize etmişler. Sahakari Baharat Çiftliği gezisi Old Goa gezinizin önemli bir bölümü olacaktır. Tur ücreti kişi başı 400 Rupidir. Bu ücrete Çiftlik gezisi, İngilizce rehberlik ve açık büfe yemek dahildir. Çiftliğe girişinizde sizi yerel danslar yapan bir kadınlar grubu karşılar, ayrıca başınızdan aşağıya çiçekler serperlerken alnınıza tikka kondururlar.

Baharat Turu

Turun başlangıcında bitkisel bazlı bir hoşgeldin çayı ile birlikte Baharat Çiftliği hakkında genel bilgi verirler. Daha sonra çiftlikteki biber, vanilya, jack fruit, ananas, tarçın, karanfil, muskat cevizi, betel cevizi, kaju fıstığı ve bunun gibi pek çok baharatın yetiştirilişi, toplanması, işlenmesi ve pazarlanması konularında ayrıntılı bilgiler, uygulamalı şekilde sunulur. Çiftliğin bulunduğu yer sık orman niteliğindedir. Gezinizde filler, büyük örümcekler ve bukalemun gibi hayvanlarla karşılaşabilirsiniz. Çiftlik içinde bulunan fillerle fil turu yapmanız veya nehirde fil yıkamak gibi faaliyetleri gerçekleştirmeniz mümkün.

Gezinizin sonunda sunulan açık büfede organik malzemelerden hazırlanmış Goa ve Kuzey Hindistan yemeklerini vejetaryen veya etli ürünler şeklinde seçebilirsiniz.

Alışveriş

Çiftliğin kendi ürünlerini çok ucuz fiyatlarla pazarladığı küçük satış yerinden çeşitli Organik baharatlar satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz