Palolem Plajı

0
2390
Goa
Palolem Plajı - Goa

Palolem Plajı

Palolem, yarım ay şeklindeki harika bir plajdır ve sırt çantalı turistlerin Goa’daki en popüler yerlerinden biridir.

Palolem Ulaşım

Tren ile

Madgaon tren istasyonundan indikten sonra Pre-Paid taksi ile Palolem köyüne gelmeyi seçmiş olabilirsiniz. Taksi ücreti 800 Rupidir. İsterseniz Rikşa ile Madgaon kasabasına kadar gidip buradan köy otobüsüne binebilirsiniz. Bu yol ile kişi başı 100 Rupiye 1.5 saat içinde Palolem’e ulaşırsınız. 

Uçak ile

Goa’ya havalimanından geldiyseniz Havalimanı çıkışındaki taksilerle Palolem’e ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti 1.200 Rupi, ulaşım süresi 1 saattir.

Plaj

Palolem Plajında yarım ay şeklinde dediğimiz koyu küçük bir yer zannetmeyin! Bir ucundan diğerine yürüyerek ancak bir saatte ulaşırsınız. Tüm koy, altın sarısı kumuyla bilinir. Plajın arkasında Hindistancevizi ormanı ve bu ormanın içine serpiştirilmiş bambu kulübeler şeklinde inşa edilmiş oteller bulunur. Bu otellerde konaklama şartları aşağı yukarı birbirinin aynıdır. Çoğu odalarda banyo ve tuvalet, bir yatak, bir pervane ve belki bambu bir sandalye bulunur. Ancak plajın ve sahilin güzelliği odaların basit şartlarını unutturacaktır.

Palolem’de geçireceğiniz birkaç gün bile size huzur getirecek, belki de buradan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Palolem’in grup turlarından uzak, sadece bireysel gezginlerin durağı olması nedeniyle burası asla turistik bir yer haline gelmemiş, yıllardır otantik halini korumuştur. Sahilde yapılaşma olmaması ve sadece “coco hut” denilen bambu kulübe tipi otellerin buranın standardı olması da üst gelir düzeyindeki grup turlarını buradan uzakta tutmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz