Teleferik

0
1391
Haridwar
Mamsa Devi Teleferik - Haridwar

Teleferik

Ha­rid­war’ın arkasını yas­la­dı­ğı te­pe­de Mansa De­vi Ta­pı­na­ğı var­dır. Hindu hacılar, bu tapınağı mutlaka ziyaret ederler. Mansa Devi isimli tanrıçanın, her ziyaretçinin isteğini yerine getirdiğine inanılır. Bunun için, tapınağın içindeki kutsal ağaca ip bağlanır. Dilek gerçekleştiğinde tapınağın tekrar ziyaret edilip bağlı iplerden birinin çözülmesi gerekir.

Tapınağa çıkmak için teleferik kullanılır. Yaya olarak çıkış, ücretsizdir. Yaya çıkış yolunda bekleyen motorsikletli gençler, kişi başı 25 rupiye sizi motorla da çıkartabilir.

Teleferik ile çıkış

Teleferikler dört kişiliktir. Tepedeki tapınak pek il­ginç değil ama va­di­nin ve Ganj Neh­ri­nin man­za­ra­sı­nı bu yükseklikten iz­le­mek hoş. Bu sı­ra­da et­ra­fı­nız­da bu­lu­nan may­mun­la­ra dik­kat edin. Eli­niz­de yi­ye­cek varsa onu al­mak için si­ze sal­dı­ra­bi­lir­ler. Bu may­mun­lar vahşi­dir ve za­man za­man teh­li­ke­li ola­bi­lir­ler.

Ücret

Teleferik ücreti kişi başı 48 Rupidir. Aynı gişeden kombine bilet alarak Haridwardaki öteki teleferik için de kullanabilirsiniz. İkinci teleferik için bilet alma sırası beklemenize gerek kalmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz