Rehber Kitaplar

Yabancı ülkeleri tanıtan rehber kitaplar arasında, özellikle doğu ülkeleri hakkında olanların yetersiz kaldığı kuşkusuzdur. Elçiliklerin dağıttıkları broşür şeklindeki tanıtıcı materyaller ise çoğunlukla ülkelerin reklamını yapmaya yöneliktir ve bu broşürlerden gideceğiniz yer hakkında pratik bilgiler edinmeniz hemen hemen imkânsızdır.

Türkiye’nin Turizmi


Türkiye, bizce yönünü batıya çevirmiş olmakla beraber tarihsel geçmişi ve toplumsal yapısı açısından, bir “doğu ülkesi”dir. Bu yargının doğruluğunu anlamak için başka doğu ülkelerine gitmek gerekir. Görülmeye değer doğu ülkeleri hangileridir? İşe, hemen yanıbaşımızdaki ülkelerle başlayabiliriz. Komşumuz İran’dan sonra Pakistan, Hindistan ve Nepal gibi ülkelerdeki kültürel zenginlikler özellikle görülmeye değerdir.

Bu Sitenin özellikleri

Bu sitede; böyle bir yolculuğun nasıl yapılacağını, ulaşım seçeneklerini, karşılaşılabilecek sorunları, belirli şehirlerdeki konaklama ve yemek seçeneklerini değişik bütçe seçeneklerine uygun olarak göstermeye çalıştık.

Burada verdiğimiz her bilgi, öncelikle maddi temelleri sağlam olmakla birlikte; uzun sürede oluşmuş kişisel deneyimlerimize dayanmaktadır. Sizin kendi deneyimleriniz bunlardan başka yönlerde de gelişebilir. Bu nedenle, buradaki bilgilerin tam ve kesin olduğunu iddia etmiyor, sadece bunların gerçekleşmesi ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyoruz.

Ek Bilgi

Bu yolculuğa çıktığınızda, burada belirtilenlerin dışında, karşılaşacağınız değişiklikleri hindistangezi@yahoo.com.tr adresimize bildirin. Bu bilgiler, sizden sonra aynı yere gidecek başka gezginler için de bir rehber niteliği taşıyacaktır. Örneğin, sizin gördüğünüz durumuyla çok iyi veya çok kötü olan ya da yeni açılmış veya uzun zamandır kapalı kalan konaklama seçeneklerini bize bildirin.