Düğün Mekanları

0
613
Matthew T Rader, MatthewTRader.com

Düğünler şüphesiz bir insanın hayatındaki en önemli günlerden biridir. Çiftlerin yaşadıkları şehrin yakınlarında gerçekleştirilen düğünlerin biraz monoton olması kaçınılmaz olur. Kendi şehrinden ayrılarak başka düğün mekanları yönünde gitmek, bu uğurlu günü bambaşka bir büyüye çevirir. Bu tip düğünler, Hindistan’ın olağanüstü mekanlarını gündeme getirmesi nedeniyle artık turistlerin de ilgisini çekiyor. 

Bunlardan bazıları şöyle

Jaisalmer – Rajasthan Eyaleti

Bir zamanlar görkemli Rajputlar tarafından yönetilen Jaisalmer (Altın Şehir), kum tepeleri, kalesi ve ilginç kültürüyle rüya gibi bir düğün yaşamak için mükemmel bir ortam yaratır. Jaisalmer şehri, her türlü özel talebi karşılayabilecek sarayları ve kaliteli otelleri ile evliliğe adım atacak yerli ve yabancı çiftlerin çok beğendiği bir yerdir. Ayrıca deve turları, rengarenk giysiler giymiş yerel halkı, karmaşık tasarımlı heykelleri ve yerel müzikleriyle yapılan düğünler geçmişin görkemli günleri ile günümüzün ihtişamını birlikte yaşanır hale getirir.

Rajasthan Düğünü
Mirvana Nature Resort Oteli  – Jaisalmer

Goa – Goa Eyaleti

Sonsuz kumsalları ile bir cennet gibi olan Goa, bir düğün organizasyonunun getirebileceği gereksiz streslere maruz kalmak istemeyen çiftler için harika bir yerdir. Bölgedeki en iyi oteller Goa’da, çeşitli kültürlerin birbirine karıştığı yerde bulunur. Ayrıca, temiz kumsallarda yüzmek, taze ve bol deniz ürünlerinden tatmak, Akdeniz kültürü tarzında yapılmış kilise ve katedrallere yapılacak gezilerle Goa’da mükemmel bir balayı ortamı yaşarsınız. 

Düğün yeri
Taj Exotica Oteli – Goa

Udaipur – Rajasthan Eyaleti

Kültürel miras niteliğindeki otellerin merkezi olan Udaipur, sürekli olarak kraliyet tarzı düğünlere ev sahipliği yapar. Örneğin, Lake Palace oteli, Pichola Gölü’nün hemen yanında yer alırken size şehrin nefes kesici bir panoramik manzarasını sunar. Bu manzara, düğün etkinlikleri için mükemmel bir ortam yaratır. Gün ışığında büyüleyici olan şehir ortamı, gece aydınlatmasıyla bir rüya diyarına dönüşüyor. Birçok Bollywood filminin de çekim yeri olan Udaipur, evliliğin başlatılması için denenecek en uygun yerlerin başında gelir. 

Otelin manzarası
Lalit Laxmi Niwas Oteli – Udaipur

Jodhpur – Rajasthan Eyaleti

İş adamlarının ve seçkin sınıfların gözdesi olan Jodhpur, her türden konuğunu rahatça ağırlayabilecek kalitede geniş ve ferah alanlara sahiptir. Şehirdeki iyi düzenlenmiş oteller müşterilerine geniş olanaklar sunar. Yumuşak ve güzel havası Thar çölüne bakan uçsuz bucaksız arazisi sayesinde Jodhpurdaki açık alanlarda bir çok organizasyon yapılabiliyor. Lezzetli yemeklerin de merkezi olan Jodhpur, düğünler için hem yerli çiftler hem de yabancılar tarafından tercih ediliyor.

Düğün için hazırlık
Taj Hari Mahal Oteli – Jodhpur

Jaipur – Rajasthan Eyaleti

Rajasthan eyaletinin başkenti, ihtişamını gösterirken size hata yapmaz. Örneğin Neemrana otel zincirinin Jaipurdaki şubesinde özel bir kale bile oluşturulmuştur. Böyle ilginç bir ortamda düğün yapmak şüphesiz pek çok kişinin hayali olur. Otelin mutfağı, tipik Rajasthani yemeklerden oluşur. Otelde her türlü dans ve konser faaliyetleri düzenlenebilir. Jaipur’daki düğünleri farklı kılan özellikler arasında yerli halkın parlak renkli ve detaylı işçiliklerle süslenmiş giyimleri sayılabilir.

Lohagarh oteli güzeldir
Lohagarh Fort Resort – Jaipur

Haydarabad – Telangana Eyaleti

“Aslan şehir” ünvanıyla bilinen Haydarabad, Telangana eyaletine özgü kültürüyle göz kamaştıran birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bitki ve hayvan varlığı bakımından zengin olan bu şehirde otel odanıza bir tavus kuşu girerse hiç şaşırmayın. Bir zamanlar Nizamların yönettiği bu şehri kesinlikle hafife almayın. Haydarabad’ın lezzetli et yemeklerinden tarihi binalara kadar size sunacağı pek çok şey var. 

Telangana düğünü
Taj Krishna Oteli – Haydarabad

Alleppey – Kerala Eyaleti

Kerala’nın sakin sularının dinlendirici manzarasında yer alan Alappuzha, hem ormanı hem de sakin kanal sistemiyle tek kelimeyle şiirseldir. Keraladaki lagünler ve sık orman içindeki su kanalları sistemi size mükemmel bir düğün ortamı sunar. Bu kanallarda yapılacak tekne gezintileri ile bölgedeki çiftlikler ziyaret edilir, halkın yaşam tarzı gözlemlenir ve harika zaman geçirilir. Her yerde bulunan hindistan cevizi ağaçları ormanının ortasında yer alan büyüleyici tapınaklar, camiler ve kiliseler, Alleppey’in önemli yerleridir.

Kerala tarzı düğün
Aleppey Prince Oteli – Aleppey

Bangalore – Karnataka Eyaleti

Bangalore, geçmiş günlerin ihtişamı ile modern yaşamın hoş bir ortamda birleşmesini sağlayan bir şehirdir. Chola dönemine ait yerleşimler bu şehrin en önemli yanını oluşturur. Bangalore, Avrupa tarzı kiliseleri ve yapıları ile de öne çıkar. Bengalore’da bulunan birçok düğün mekanı şehir merkezinin yakınında yer aldığından sorunsuz bir ulaşım açısından mükemmeldir. 

Bengalore saray ve düğün
Bangalore Palace Oteli – Bangalore

Düğün Mekanları Shimla – Himachal Pradesh Eyaleti

Shimla, Himalaya dağlarının yüksek tepelerinde kurulmuş bir kış tatili diyarıdır. Şehrin görkemli binalarının silüeti ile Shimla, karşı konulamaz bir çekiciliğe sahiptir. Geniş ve ferah çimenlik alanları düğün yapmak için yeterli geniş alanı sağlar. Kış sporları yapma seçeneği, değişik bölge mutfaklarının ilginç yiyecekleri, soğuk havada sıcacık ortamda bulunma keyfi ile Shimla gevşemek ve şehrin gürültüsünden uzakta kalıp dinlenmek için çok uygun bir yerdir.

Shimlada düğün
Woodville Palace Oteli – Shimla

Havelock Adaları – Andaman ve Nicobar Birleşik Bölgeleri

El değmemiş, altın rengi kumsalları ve safir mavisi renginde deniziyle Havelock Adası, Hindistan’ın gürültülü ve kaotik dünyasından izole bir yerdir. Adanın kumsalı ve tatil köyleri size rüya gibi bir düğün ortamı sunacaktır. Düğünden önce yemin töreninizi belki de rüzgarlı havanın getireceği serin esintili açık havada yapmanız bile mümkün olacaktır. 

Düğün Mekanları
Silversand oteli – Havelock Adası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz