Kerala Folklor Müzesi

0
1157
Folklore Müzesi
Folklor Müzesi

Kerala Folklor Müzesi

Burası özel bir müzedir ve müze sahibinin uzun dönemde biriktirmiş olduğu 5 binden fazla sayıdaki folklorik malzemeden oluşmaktadır. Müzenin her bir katı ayrı bir döneme ayrılmıştır.

Kerala Folklor Müzesi mimarisi

Kerala Folklor Müzesi, Kerala eyaletinin farklı bölgelerinden getirilmiş 25 geleneksel miras binasının restorasyonunu içeren bir mimari galeridir. Kerala’nın en büyük mimari sunumunu yapmak için yıkılmış ve zarar görmüş binalardan elde edilen malzemeyle ana yapı yapılmıştır. Bu devasa mimari enstalasyon, Kerala’nın 3 mimari ekolü olan Malabar mimarisi, Cochin ve Travancore mimari ekollerine dayanmaktadır. Tüm ahşap sanat enstalasyonu 62 geleneksel marangozun yardımıyla 7,5 yıllık bir sürede tamamlandı. Kerala Folklor Müzesi, ziyaretçilerin Kerala’nın geleneksel mimari unsurlarına ilişkin temel bilgileri edinmelerine yardımcı olmaya çalışıyor. Müze, ahşap döşemeden tavana ve eski yapıların çatı kiremitlerine kadar mimari bir galeri sunmaktadır. 

Bölümler

Bütün binanın kendisi bir mimari müze olarak yapılmış olmakla birlikte bu binanın içindeki ayrı bölümlerde Kerala folkloründen ürünler sergilenmektedir.

Bu bölümler, Tablolar, Hayvan süslemeleri, Ahşap Heykeller, Oyuncaklar, Hıristiyan Dönemi, Gündelik Yaşam ürünleri, Mutfak malzemeleri, Kabile Ürünleri, Yağ Kandilleri, Maskeler, Taş heykeller, Mücevherler, Bronz heykeller, Antik Pişirilmiş toprak ürünleri, Antik Mobilyalar ve Antik mücevher kutularıdır.

Kerala folklor müzesi
Kerala Folklor müzesinde maskeler salonu

Tiyatro Salonu

Müzenin en üst katında Kathakali gösterileri yapacak şekilde düzenlenmiş bir tiyatro salonu yapılmış. Burası çok detaylı ahşap yapısının güzelliği ile dikkati çekiyor. Bu salonda zaman zaman halk dansları ve Kathakali dans / tiyatro gösterileri yapılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz