Kochi ve Fort Kochi

0
1220
Kerala
Kochi

Kochi ve Fort Kochi

Kerala eyaletine Kochi / Ernakulam şehrinden ulaştığınızı varsayıyoruz. Bu şehri üç parçada incelemek gerekiyor. Şehrin ismi Kochi’dir. Ancak şehirdeki tren istasyonunun ismi Ernakulam’dır. Bu nedenle Kochi’ye gitmek için Ernakulam istasyonu bileti almanız gerekiyor. Kochi şehrinin turistik bölgesi ise Fort Kochi bölgesidir. Otele yerleşmek için Fort Kochi’ye gitmelisiniz.

Havalimanı

Kochi’nin havaalanı şehrin 25 kilometre dışında ve Aluva yakınlarındadır.

Anakara

Kochi şehrinin ana bölümü aslında anakaraya bağlı olan Ernakulam ve Perumanoor bölgeleridir. Öteki bölümler olan Fort Kochi, Willington, Bolgatty ve Vypeen birer adadır ve bu adalara düzenli feribot seferleri yapılır. Ayrıca köprülerle de bağlı olduğu için bu adalara karayolu ile ulaşmak da mümkündür.

Çin tipi balık ağları

Kochi limanı Hindistan’ın en büyük limanıdır. Bu limanda bulunan Çin tipi balık ağları Kochi’nin sembolü haline gelmiştir. Balıkçılar, Vembanad gölünün denize açıldığı noktada halen bu ağlarla balık tutmaya devam etmektedir. Çin tipi balık ağları geleneğinin 1350 – 1450 arasında Kubilay Han döneminde Çinli tüccarlar tarafından bölgeye getirildiği tahmin ediliyor.

Fort Kochi kenti

Şehrin bu bölümü, turistlerin konaklamayı tercih ettiği ve tarihi dokusu olan bir yerdir. Şehrin isminde “Fort” bulunduğuna bakılırsa burada eski bir kale olması gerekiyor, ancak bu kale artık yok. Kalenin yerinde Çin tipi balıkçı ağları bulunuyor.

Fort Kochi, sakin sokakları, iki katlı villa tipi evleri ve sokaklarda servis yapılan restoran ve cafeleriyle tam bir tatil yeri. Burada Hıristiyanlık dönemi eserleri çoğunlukta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz