Alappuzha – Kollam feribotu

Bu feribot seferi Kerala Eyaleti Turizm Kurumu tarafından düzenleniyor. Her sabah 10.30’da Kollam ve Alappuzha’den karşılıklı olarak hareket ediyor. Yolculuk süresi 8 saat ve ücreti 400 Rupi. Turist mevsimi dışı olan Nisan – Ekim ayları arasında Feribot seferleri yapılmıyor.

Feribot Teknesi

Bu tekne, büyükçe ve geniş kanallardan giden ve çoğunlukla yabancı turistlerin tercih ettiği bir feribottur. Teknede meşrubat, su ve çay gibi içecekler bulunmuyor. İhtiyaçlarınızı önceden yanınıza alın. Teknenin üst güvertesinde oturacaksanız yoğun güneşten yanmamak için geniş kenarlı şapkanızı yanınızdan ayırmayın. Feribot, 13.00 civarında bir tatil köyünde yemek molası veriyor. Buradaki bir tür Thali sayılabilecek standart yemekte, balık ve kokonat ağırlıklı bir menü var.

Yol üstünde mola

Tekne Alappuzha’nın güneyindeki ünlü Amma Ashramı’nda da duruyor. İsteyenler burada inerek Ashramda kalabiliyor. Aynı biletle bir sonraki günün feribotuna binilebiliyor.

Ulaşım

Feribotunuz akşam 18.30 civarında Kollam şehrine ulaşır. Limanda hazır bekleyen taksilerle Varkala veya Kovalam plajlarından birine gidebilirsiniz.